top of page

Moc Kamieni

Szafir - W astrologii przypisany jest znakom Bliźniąt, Byka i Ryb.  Jest kamieniem rozwoju duchowego, wzmacnia siłę woli, jego energia to moc umysłu przeciwko negatywnym myślom. Szczególnie przydaje się w sytuacjach wymagających mądrości i szybkiego uczenia się.

 

Włsciciwości lecznicze:  pomocny w walce z chorobami oczu, brakiem apetytu czy kłopotach dermatologicznych Wzmacnia serce i zapobiega krwawieniom.

Rubin -  W astrologii przypisany znakowi Barana. 

Rubin jest symbolem Miłości,  przyciąga  namiętność  i zaangażowanie, chroni dom i domowników, jest kamieniem o wysokiej energii. Odpowiada za radość życia,zwiększa wrażliwość i chroni przed nieszczęściem.

 

Jeśli potrzebujesz więcej entuzjazmu, czujesz się wypalony i nie masz na nic ochoty - to jest kamień dla Ciebie.

 

Włsciciwości lecznicze: wzmacnia serce i układ krwionośny. 

 

Szmaragd - W astrologii przypisany jest do znaku Raka. Szmaragd to jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych, kamień odwagi, pomaga iść naprzód niezależnie od niebezpieczeństw i przeszkód. W starożytności był uważany za kamień Bogini Wenus, uważano że poprawia pamięć, pomaga w przekonywaniu ludzi, przynosi radość, a nawet dar przepowiadania przyszłości.  Szmaragd tradycyjnie jest noszony jako amulet na przyciąganie bogactwa i obfitości. 

 

Właściwości lecznicze : reguluje pracę serca, wspomagaw leczeniu chorób oczu, tarczycy, wrzodów żołądka, reumatyzmu i zaburzeń równowagi. Ma zastosowanie przeciwbólowe w walce z bólem głowy, mięśni oraz stawów.

 

 

Diament- W astrologii przypisany jest do znaku  Lwa, 

Barna , Wagi, Raka i Koziorożca. 

Diament symbolizuje pełne oświecenie i mądrość, jest symbolem czystości. To kryształowa „minielektrownia”, jest w stanie znacznie podwyższyć poziom energii swojego właściciela, natomiast diament oprawiony w złoto zachowa tę energię na dłużej. Ten drogocenny kamień wzmacnia siłe charakteru, kreatywność i otwartość. Jest to jeden z najbardziej poszukiwanych kamieni na świecie, także ze względu na to, że wyostrza intuicję i rozwija "szósty zmysł". 

Właściwości lecnicze :  wspiera funkcje mózgu, układu nerwowego, żołądka i jelit. Oczyszcza i pomaga walczyć ze stresem. 

 

© 2016 -2021 by  jubiler ejankowski

bottom of page